Starszy sierżant Aleksandra Borowska i starszy sierżant Aleksandra Głuchowska, we współpracy z Dyrektor I Liceum Teresą Oliwińską oraz psycholog Olgą Bielarską, przeprowadziły zajęcia dla uczniów, uczennic klas pierwszych.
Spotkanie poświęcone było cyberprzemocy, zgodnie z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.
Refleksje Klasy Pierwszej E
„Wykład był ciekawy, przydatny (…) Na pewno dużo osób nie zdawało sobie sprawy z konsekwencji przemocy w Sieci”.
„Można było się dowiedzieć bardzo ważnych i przydatnych w codziennym życiu informacji. Uważam, że każdy powinien mieć świadomość tego, co robi. (…) powinniśmy mieć świadomość, że w internecie nic nie ginie”.
„Spotkanie było istotne dla nas, ponieważ panie opowiadały o różnych przypadkach (…) Zanim zrobimy coś, powinniśmy się dobrze zastanowić (…) Spotkanie uważam za istotne i pomocne”.
„Spotkanie z paniami policjantkami było bardzo interesujące (…) Trzeba być ostrożnym, wiedzieć, z kim się zadajemy. To spotkanie dla nas wiele znaczyło”.
„Uważam, że to spotkanie było bardzo pouczające. Dużo się dowiedziałam w kontekście przepisów prawnych. Od zawsze mnie to ciekawiło, bo nawet chciałam zostać policjantką. To spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że praca policjanta jest bardzo ciekawa, ale tez bardzo trudna. (…) Bardzo podziwiam ludzi specjalizujących się w tym zawodzie i chętnie poszłabym na kolejne takie spotkanie”.
„Spotkanie pozwoliło nam zrozumieć to, jaki wpływ na nasze życie ma nasze zachowanie”.
„Funkcjonariuszki, które opowiadały o odpowiedzialności za czyny, przedstawiły wiele wziętych z życia informacji”.
„Uważam, że dzisiejsze spotkanie było bardzo wartościowe i mogło uświadamić większości z nas, jakie konsekwencje można ponieść za własen czyny”.
Zdjęcia wykonała psycholog Olga Bielarska.