Olimpiada Teologii Katolickiej jest organizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Nauki, we współpracy z Komisją Wychowania Katolickiego KEP. Jest to jedna z większych w Polsce olimpiad przedmiotowych.

Temat tegorocznej Olimpiady „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła” został wybrany przez diecezję radomską. W tym roku w OTK wzięło udział ponad 8000 uczniów z ponad 700 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Na etap ogólnopolski,  który odbywał się w dniach 3-6 kwietnia 2024, przyjechało do Radomia 121 finalistów, którzy wcześniej wygrali etapy szkolny i diecezjalny.

Naszą diecezję reprezentowały trzy uczennice, a wśród nich Aleksandra Dębska.

Biorąc pod uwagę wielość i trudność tekstów, z którymi trzeba się było zapoznać, Ola zaprezentowała się znakomicie, zdobywając tytuł finalisty, co daje jej pierwszeństwo uzyskania indeksu na wiele uczelni. Może też ubiegać się o stypendia naukowe.

Reprezentacja I Liceum zajęła trzynaste miejsce w kraju.

Gratulujemy.

Licealiści w Sądzie Rejonowym.