„Wybieram e-fizykę” to projekt prowadzony przez krakowskie wydawnictwo oświatowe „ZamKor” w latach 2011-13.

Główne zadanie to wszechstronne przygotowanie uczniów do matury z fizyki.

W ramach projektu uczniowie mieli zapewniony dostęp do platformy edukacyjnej, na której byli zobowiązani do pracy cztery godziny w tygodniu (praca była monitorowana przez administratora projektu). Na platformie mieli dostęp do materiałów dydaktycznych, w tym filmów i zbioru zadań. Uczniowie brali udział na terenie szkoły w zajęciach, na których przeprowadzali doświadczenia fizyczne. Postępy uczniów były sprawdzane raz w miesiącu testami przygotowanymi przez wydawnictwo. Odbyły się też  cztery spotkania z naukowcami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Białostockiego.

Uczestnicy projektu osiągnęli bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym.