Klasa trzecia humanistyczna zwiedziła budynek Sądu Najwyższego.

Naszym przewodnikiem był Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego Piotr Falkowski. Byliśmy w dwóch salach rozpraw (w tym sali głównej, reprezentacyjnej). Utrwaliliśmy wiedzę o zawodach prawniczych, instancjach sądów, prawach obywatelskich związanych z powództwem, orzekaniem, apelacją.

Wspominaliśmy Prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Dąbrowskiego, którego imię nosi ważna sala rozpraw.

Poznaliśmy też historię budynków Sądu Najwyższego w wieku XX.

23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności