21 kwietnia 2023 w Siedlcach  odbył się  etap regionalny  VIII edycji ogólnopolskiego konkursu “Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

I Liceum  reprezentowali uczniowie: Kinga Hardej, Gabriela Zielińska i Kacper Bujalski.

Podczas konkursu uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat kultury, historii, literatury, geografii  Austrii.  Trzygodzinne  zmagania konkursowe uczniowie I LO  zakończyli zdobyciem piątego miejsca.

16 maja 2024
Pierwsze miejsce dla I Liceum.
7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.