Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej. Jesienią 2022 roku uczniowie I Liceum brali udział w zajęciach laboratoryjnych na uczelni pięciokrotnie! Inicjatorem współpracy jest Jarosław Krakowski, nauczyciel fizyki.

Tym razem 10. stycznia gościliśmy w naszej szkole pracownika naukowego tego wydziału: dr Artura Sobczyka. Pan Artur poprowadził zajęcia z robotyki oparte na platformie Arduino. Uczniowie mieli możliwość konstruowanie obwodów sterujących oświetleniem. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim (37 uczniów). W warsztatach brali również udział uczniowie z klasy 2B.

zdjęcia wykonał Walenty Walenciej, nauczyciel matematyki w ILO

16 maja 2024
Pierwsze miejsce dla I Liceum.
7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.
26 kwietnia 2024
Gratulacje!
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content