Nasza wycieczka do Chorwacji była niezapomnianym przeżyciem, pełnym słońca, pięknych widoków i niesamowitych wspomnień. Mieszkaliśmy w malowniczej miejscowości Drvenik, położonej nad samym Adriatykiem. Każdego dnia mogliśmy odpoczywać na urokliwych plażach, spacerować po alejach wzdłuż wybrzeża i podziwiać zachwycające zachody słońca, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy również kilka wyjątkowych miejsc. Jednodniowa wyprawa do Dubrownika pozwoliła nam poczuć klimat tego niezwykłego miasta, pełnego zabytków i wąskich, klimatycznych uliczek. Zwiedziliśmy też Split i Trogir, gdzie spacerowaliśmy po starówkach, poznając historię i architekturę regionu.

Jednym z ciekawszych punktów wyjazdu był rejs promem z Drvenika na wyspę Hvar. Tam również mogliśmy korzystać z kąpieli słonecznych i morskich, ciesząc się krystalicznie czystą wodą i spokojem wyspy.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Jeziorach Plitwickich – to była prawdziwa perełka całej wycieczki. Spacer wśród wodospadów i turkusowych jezior był jak wizyta w bajce.

Zrobiliśmy mnóstwo pięknych zdjęć, które będą przypominać nam o tych wyjątkowych chwilach. Wycieczka była wspaniała pod każdym względem – zarówno pod względem atrakcji, jak i atmosfery. To był tydzień pełen radości, przygód i wspólnego odkrywania piękna Chorwacji.

14 czerwca 2026
Finaliści Konkursu - Katarzyna Niemirka, Paweł Gąsowski. Opiekunem finalistów jest Ksiądz Adrian Arkita. Pamiętamy o zaangażowaniu Siostry Zofii Błońskiej w przygotowania I LO do konkursu.
11 czerwca 2026
Katarzyna Niemirka, Karolina Rowicka - gratulacje!
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności