15 czerwca 2023 odbył się finał konkursu logicznego, na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Z 1094 uczniów zmagania konkursowe wyłoniły 157 uczestników finału.

Julia Jurczak, Primus Optimorum 2023, zajęła miejsce szóste.

Julia Marchel z klasy drugiej zdobyła wyróżnienie.

Konkurs logiczny potwierdza, że istotą humanistyki z prawdziwego zdarzenia są: trafne słowne wyrażanie myśli, poprawność wnioskowania. Wszystko to nabiera blasku, gdy osoba posługująca się klasycznym rachunkiem zdań, sylogizmami etc. ma piękną osobowość; a właśnie takie są Julia Jurczak i Julia Marchel.

Gratulacje dla Nich.

Finalistami X Konkursu Logicznego (czerwiec 2022) byli: Julia Jurczak, Wojciech Toporowski.

Zakres zagadnień z poziomu przedfinałowego.

Zdjęcia uczestników z Dziekanem Wydziału Filozofii Markiem Lechniakiem z archiwum Julii Jurczak. Na dwóch pierwszych są obie finalistki z I Liceum.

7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.
19 kwietnia 2024
Marcel Kurowicki został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez politechnikę w Białymstoku.
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.