13 października 2023 świętowaliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.

Naszymi gośćmi byli: Starosta Powiatu Sokołowskiego – Elżbieta Sadowska, Wicestarosta Sokołowski – Ryszard Domański, Przewodniczący Rady Powiatu – Jacek Odziemczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców I Liceum – Dorota Bojar.

Senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Kraska skierował okolicznościowy list do społeczności I Liceum.

Nagrody Rady Powiatu otrzymały Dyrektor Szkoły Teresa Oliwińska i Wicedyrektor Urszula Kosieradzka.

Dyrektor Szkoły Teresa Oliwińska wręczyła nagrody nauczycielom, pracownikom szkoły: siostrze Zofii Błońskiej, Justynie Bujalskiej, Marioli Dubowskiej, Urszuli Kołodziejczuk, Piotrowi Kosieradzkiemu, Małgorzacie Kukiel, Agnieszce Marcyniuk, Janowi Pawelcowi, Kamili Raciborskiej, Joannie Trandziuk, Bożenie Walenciej, Leszkowi Wikłowi, Ewie Wisłockiej, Grzegorzowi Witkowskiemu, Grzegorzowi Wyszomierskiemu.

Sztandar Szkolny z dumą prezentowali: Julia Czapska, Natalia Putkowska, Zuzanna Zawadzka, Piotr Pogorzelski, Maciej Wojtkowski.

Uroczystość prowadzili: Oliwia Kamińska, Szymon Zubow. Bardzo lirycznie śpiewała Liwia Długosz z mistrzowskim akompaniamentem Jakuba Przewoźnego oraz Profesora Pawła Woźniaka. Poruszająca, pełna dobrej energii była recytacja Natalii Krasnodębskiej, Julii Bukowickiej i Pawła Gąsowskiego z Klasy Pierwszej D.

Uczniowie I Liceum sprawili, że nie tylko akademia szkolna, lecz cały dzień był pełen dobrych wrażeń, a nawet wzruszeń.

Uroczystość przygotowali: Justyna Bujalska, Agnieszka Marcyniuk, Ewa Skarżyńska, Paweł Woźniak.

Zdjęcia: Walenty Walenciej.

Licealiści w Sądzie Rejonowym.