Konkurs o Złote Indeksy
27 marca 2023

Szanowni Państwo

z przyjemnością pragniemy poinformować o III edycji Konkursu o Złote Indeksy organizowanym przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw młodym osobom, które są ambitne i chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs, w którym do wygrania jest indeks na naszą uczelnię. Z otrzymaniem indeksu wiążę się także stypendium finansujące czesne aż do ukończenia studiów!

Konkurs skierowany jest do tegorocznych maturzystów z całej Polski. Zadanie konkursowe, jakie stawiamy, to napisanie pracy na niezwykle ciekawy dla młodych osób temat: „Bycie eko – moda czy konieczność?”. Interpretację tematu pracy pozostawiamy do swobodnych przemyśleń uczniów. Celem konkursu jest skłonienie młodych ludzi do refleksji na temat odpowiedzialności za nasze działania, za każdy nasz ruch i krok. Temat konkursu ma zachęcić młodych ludzi do poprowadzenia analizy na temat tego, czy bycie eko to rzeczywiście moda XXI wieku czy może jednak nasz świat rzeczywiście daje nam ostatnie sygnały ostrzegawcze.

Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów uczestnicy powinni przesłać wraz ze wszystkimi załącznikami za pomocą strony internetowej https://indeks.vizja.pl/ w terminie do 30 maja 2023 roku. Laureat Konkursu zostaną wyłonieni do 30 czerwca 2023 roku i poinformowani o otrzymaniu nagrody e-mailowo oraz telefonicznie. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz indeksów odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024. Jest to dla nas szczególnie ważne z uwagi na fakt, iż naszym celem jest wsparcie zdolnej młodzieży z całej Polski, odkrywanie młodych talentów i rozwijanie polskiej edukacji. 

W związku z powyższym serdecznie prosimy o rozpowszechnienie wśród Państwa społeczności  załączonych przez nas materiałów marketingowych – w załączeniu przesyłamy Państwu grafiki konkursowe, propozycję treści na stronę www oraz propozycję treści do social mediów. W ten sposób chcemy dotrzeć do jak największego grona tegorocznych maturzystów. 

Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, honorowym patronatem Prezydenta Miasta St. Warszawy, honorowym patronatem Rady Języka Polskiego PAN, Centrum Nauki Kopernik oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Z poważaniem,

Komitet Organizacyjny III edycji Konkursu o Złote Indeksy AEH

Międzynarodowy konkurs plastyczny dla młodych artystów komiksowych
26 marca 2023

Termin
1 czerwca 2023 r

Kto może wziąć udział
W konkursie mogą brać udział początkujący artyści komiksowi w wieku od 15 lat, których prace nigdy nie były publikowane.

Krótki opis
Konkurs jest częścią BDFIL – Comic Strip Festival w Lozannie w Szwajcarii.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest EUREKA . Wszelkie interpretacje tematu mile widziane.

Możesz przesłać całą historię komiksową na jednej planszy (format A3, pionowo), z tekstem lub bez. 

Opłata startowa
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagrody
• I nagroda: 2000 CHF
• II nagroda: 1500 CHF
• III nagroda: 1000 CHF 
• Nagroda publiczności: 500 CHF

Witryna konkursu
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu .

Przeczytaj Regulamin w języku angielskim .

Konkurs fotograficzny “Przebudzenie wiosny”
21 marca 2023

Organizator
Organizatorem konkursu jest Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do fotografów amatorów.

Zasady konkursu w skrócie

Tematem konkursu jest „Przebudzenie wiosny”.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia.

Prace należy przesyłać mailem.

Udział w konkursie jest płatny. Opłata wynosi 10 zł za każde zdjęcie.

Nagrody
Pula nagród wynosi 3.000 zł.

Termin
 

28 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00.

Strona konkursu

Konsultacje dla uczniów i rodziców
16 stycznia 2023
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content