Organizator
Organizatorem konkursu jest jest Stowarzyszenie Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Filmowy reAKCJA! z siedzibą w Poznaniu.
Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób w wieku od 14 do 20 lat.
“ Przy produkcji filmu mogą pracować osoby w każdym wieku, ale ewentualne nagrody mogą zostać przyznane tylko osobom, które w momencie tworzenia filmu miały nie mniej niż 14 i nie więcej niż 20 lat.
Zasady konkursu w skrócie
Konkurs jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Filmowego reAKCJA! Festiwal odbędzie się w październiku 2024 w Poznaniu.
Do konkursu można zgłaszać filmy o dowolnej tematyce: fabularne, eksperymentalne, dokumentalne, animowane oraz teledyski i filmy muzyczne.
Czas trwania filmu nie może przekraczać 15 minut.
Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.
Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 września 2024 r.
Nagrody
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
Organizator
Organizatorem konkursu jest Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.
Uczestnicy
Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a jego uczestnikami mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci.
W konkursie nie mogą uczestniczyć studenci kierunku „Historia”.
Zasady konkursu w skrócie
Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce składa się z dwóch etapów.
Pierwszy etap odbędzie się 5 kwietnia 2024. Będzie to test wiedzy online złożony z 30 pytań zamkniętych. Do finału zakwalifikuje się 12 osób z największą liczbą punktów (7 uczniów i 5 studentów).
Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2024 na Politechnice Krakowskiej.
Wykaz wymaganych lektur znajduje się tutaj.
Nagrody
• I miejsce: laptop oraz 2.000 zł
• II miejsce: czytnik e-booków i 1.500 zł
• III miejsce: słuchawki bezprzewodowe i 500 zł
• miejsca od IV do X: nagrody książkowe i gadżety Politechniki Krakowskiej
Termin
Rejestracja uczestników trwa do 22 marca 2024 r.
JĘZYK ANGIELSKI
ANNA BURZYŃSKA, PONIEDZIAŁEK, 11.30-12.30, SALA C10
MAGDALENA LINCZEWSKA, PIĄTEK, 13.25-14.24, SALA A5
PAULINA MAKOLEWSKA, PONIEDZIAŁEK, 8.45-9.35, SALA A5
BEATA MAŁKO-GUL – WTOREK, 8.50-9.35
EWA WITKOWSKA, PIĄTEK, 8.00-8.45, SALA B4
PAWEŁ WOŹNIAK, PIĄTEK, 10.40-11.25, SALA C3
JĘZYK NIEMIECKI
MONIKA JEŻOWSKA, PIĄTEK, 7.50-8.50, SALA C7
MARTYNA ZIELONKA, CZWARTEK, 13.25-14.25, SALA C10
JĘZYK ROSYJSKI
AGNIESZKA BOCIAN, WTOREK, 16.00-17.00, SALA B1
MAŁGORZATA KOWNACKA, CZWARTEK, 13.35-14.20; SALA C6; CO DWA TYGODNIE (OD 1 LUTEGO)
JĘZYK POLSKI
DOROTA BARTNIK, PIĄTEK, 14.20-15.20, SALA C12
MAŁGORZATA KACPRZYK, ŚRODA, 7.45-8.45, SALA B1
WICEDYREKTOR URSZULA KOSIERADZKA, CZWARTEK, 8.00-9.00, SALA A15
ANNA KURYŁEK, PIĄTEK, 13.35-14.35, SALA A2
KATARZYNA SKIBNIEWSKA, PIĄTEK, 14.25-15.10, CZYTELNIA
HISTORIA, HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO
ELŻBIETA FRĄCZEK, PIĄTEK, 8.45-9.45, SALA A9
AGNIESZKA MIKOŁAJCZUK, ŚRODA, 15.10-16.10, SALA B1
AGATA MOSIEJ, PONIEDZIAŁEK, 15.15-16.16, BIBLIOTEKA
IZABELA STARĘGA, CZWARTEK, 14.20-15.20, SALA B3
MATEMATYKA
URSZULA KOŁODZIEJCZUK, PONIEDZIAŁEK, 15.10-16.10, SALA C8
JAN NIEMIRKA – ŚRODA, 13.25-14.25, SALA A12
KRYSTYNA SKORUPKA, WTOREK, 14.25-15.25, SALA A12
WALENTY WALENCIEJ, PONIEDZIAŁEK, 13.25-14.25, SALA A10
BIOLOGIA
MARIOLA DUBOWSKA, PIĄTEK, 14.20-15.20, SALA B7
DYREKTOR TERESA OLIWIŃSKA, PONIEDZIAŁEK, 14.00-15.00, B7
CHEMIA
MAŁGORZATA JACENCIUK-KRASNODĘBSKA, PONIEDZIAŁEK, 10.40-11.35, SALA A5
BOŻENA WALENCIEJ, PONIEDZIAŁEK, 13.25-14.25, SALA C1
GEOGRAFIA
JUSTYNA BUJALSKA, CZWARTEK, 14.25-15.10, SALA A6
MONIKA PASIK, CZWARTEK, 14.20-15.20, SALA B9
INFORMATYKA, FIZYKA, PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
JAROSŁAW KRAKOWSKI, ŚRODA, 14.20-15.20, SALA C11; FIZYKA
KAMILA RACIBORSKA, ŚRODA, 13.35-14.20, SALA C5; INFORMATYKA I PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
GRZEGORZ WITKOWSKI, CZWARTEK, 15.10-16.10, SALA C9; INFORMATYKA I FIZYKA
KATECHEZA
SIOSTRA ZOFIA BŁOŃSKA – CZWARTEK, 14.20-15.20, SALA C1; CO DWA TYGODNIE (OD 1 LUTEGO)
KSIĄDZ ADRIAN ARKITA, ŚRODA, 13.30-14.30, SALA C1
KSIĄDZ LESZEK RUCIŃSKI, PIĄTEK, 15.15-16.15, SALA C1; CO DWA TYGODNIE (OD 7 LUTEGO)
PSYCHOLOG, PEDAGOG
MAŁGORZATA BARTOSIAK, PONIEDZIAŁEK, 16.30-17.30, GABINET PSYCHOLOGA I PEDAGOGA B2
KATARZYNA KARPIŃSKA, WTOREK, 14.00-15.00, ŚWIETLICA
OLGA BIELARSKA, WTOREK, 16.00-17.00, GABINET PSYCHOLOGA I PEDAGOGA B2
WYCHOWANIE FIZYCZNE
PIOTR KOSIERADZKI, PIĄTEK, 15.15-16.15, POKÓJ WUEFISTÓW W KORYTARZU OBOK MAŁEJ SALI GIMNASTYCZNEJ
AGNIESZKA MARCYNIUK, WTOREK, 8.50-9.35, POKÓJ WUEFISTÓW
GRZEGORZ WYSZOMIERSKI, PONIEDZIAŁEK, 16.00-17.00, POKÓJ WUEFISTÓW