Szkolny Konkurs Ortograficzny ma ponad trzydzieści lat. Czas na nowy konkurs, który – kto wie – może też wpisze się w historię szkoły…

I Szkolny Konkurs Dziennikarski polegał na napisaniu felietonu, czyli tekstu subiektywnego, lekkiego, ale też podejmującego ważny problem społeczny.

Mistrzynie felietonu z I Liceum pisały o warunkach uczenia się w polskiej szkole, o istocie oceniania, ale też o ogólnej sytuacji politycznej. Wykazały błyskotliwość, umiejętność łączenia ostrości widzenia z wyrazistością wysłowienia. Z podanych dwóch tematów wybrały jeden, do którego podeszły ze swadą, ironią – „Fantastyczna codzienność”.

Pierwsze miejsce należy do Karoliny Rowickiej. Drugie ex aeqo do Aleksandry Mlonek i Zuzanny Młynik. Reprezentują klasy: 1C, 3A, 3B.

Następny konkurs za rok. Zachęcamy do ujawnienia talentów na miarę umiejętności Karoliny, Aleksandry, Zuzanny. Podsumowanie konkursu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności