Podczas Pikniku na Sadowej jest wiele osób. Podobnie jest na każdej uroczystości szkolnej, podczas egzaminów maturalnych. Fotografujemy osoby… Jest to zrozumiałe.

Jednak gdy przeglądamy zdjęcia z minionych lat, dochodzimy do wniosku, że nie wiemy, jak wyglądały sale lekcyjne. Na poziomie A są zdjęcia z czasu matury; widać stół prezydialny, okolicznościowe hasło, są drabinki sali gimnastycznej… Jednak nic więcej. Postanowiliśmy upamiętnić przestrzeń szkolną. W kwietniu i maju wybieraliśmy miejsca, na które chcemy zwrócić uwagę nie tylko ósmoklasistów wspominających Piknik na Sadowej, ale też innych osób…

Lena Danilak, Olga Kosieradzka, Wiktoria Lipka

„Szkolny ogródek to miejsce pełne spokoju i piękna. Wśród zielonych roślin rosną fioletowe hiacynty, które od razu przyciągają wzrok. Nad ławkami pochyla się wierzba i daje przyjemny cień, dlatego można tam miło odpocząć. Na żółtym mleczu usiadła pszczoła, która zbiera nektar,  obok rośnie czerwony tulipan, który wygląda jak mały płomyk. Wokoło rosną wysokie, okrągłe tuje. To miejsce jest spokojne, przytulne i bardzo piękne.” – Dawid Dąbrowski, Dominik Pliszka

24 czerwca 2026
Relacja Jana Kryszczuka. Organizator: Grzegorz Wyszomierski.
24 czerwca 2026
Podwójna Zielona Szkoła - Italia. Organizator: Grzegorz Witkowski.
23 czerwca 2026
Miejsce pierwsze - Lidia Jurczak. Miejsce trzecie - drużyna I LO. Opiekunem zespołu jest Justyna Bujalska.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności