„Innowacyjna historia – nowoczesne technologie w służbie edukacji” to przedsięwzięcie mające źródło w decyzji Ministra Edukacji i Nauki z maja 2022 roku.

W projekcie wzięły udział 24 tysiące uczniów. Mobilne Laboratorium Przyszłości pojawiło się także w I Liceum. Nasza ocena mieści się w skali: bardzo dobrze – doskonale.

Obejrzeliśmy film o wojnie roku 1920 i film o Powstaniu Warszawskim.

Nauczyciele mieli odrębne szkolenie o różnorodnym wykorzystywaniu technologii w nauce szkolnej.

Projekt koordynowała: Elżbieta Frączek.

W dniach 4-5 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie realizowany był projekt „Innowacyjna historia-nowe technologie w służbie edukacji”.

W sali gimnastycznej zbudowana została specjalna scenografia. Przygotowano ogromne plansze przedstawiające sceny z powstania warszawskiego oraz bitwy warszawskiej, nagłośnienie, projektor, krzesła obrotowe niezbędne do doświadczenia wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie otrzymali gogle VR i wzięli udział w pokazie składającym się z projekcji dwóch filmów historycznych; „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”

Równocześnie odbyło się szkolenie dla nauczycieli  na temat możliwości wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości w procesie nauczania.

W pokazie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Zespołu Szkół Nr1.

Elżbieta Frączek

16 maja 2024
Pierwsze miejsce dla I Liceum.
7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.