12 lipca 2020 zmarła siostra Małgorzata Jaglarska, misjonarka pracująca w Republice Południowej Afryki.

Siostra Małgorzata wyjechała na misje do Zambii w 2005 roku. W Lusace była wychowawczynią w City of Hope. W Zambii, w Kasamie, była asystentką aspirantek.

W 2009 roku została skierowana do pracy w Republice Południowej Afryki, w Centrum Don Bosco w Johannesburgu. Następnie do placówki misyjnej w niebezpiecznej dzielnicy Booysens. Siostry salezjanki prowadzą tam przedszkole i szkołę. Misjonarka uczyła dzieci od zerówki do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Potem pracowała w wiosce Malamulele, następnie wróciła do dzielnicy Booysens. Później pomagała ludziom w Kapsztad.

W 1995/96 roku odbyła juniorat w Rzymie i tam rozpoczęła studia pedagogiczne na Papieskim Wydziale Nauk Wychowania Auxilium. Przed wyjazdem na misje pracowała w Sokołowie Podlaskim i Lublinie.

Zdjęcia: salezjanie.pl