W I Liceum gościła niezwykle charyzmatyczna postać – Dan Lande.

11 maja 2023 klasy uczące się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym: lingwistyczna, humanistyczna i biologiczno-chemiczna wysłuchały opowieści właśnie w języku angielskim o Polakach, którzy z powodu wojny wyemigrowali do Argentyny. Towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim z opiekunem, panią Agnieszką Mikołajczuk, inicjatorką wartościowego spotkania. Osoby przywoływane przez gościa (w tym rodzina) pochodziły z naszego regionu.

Otrzymaliśmy niezwykły prezent – ilustrację odwzorowującą stare zdjęcie mieszkańców Sokołowa Podlaskiego. Rodzina argentyńskiej ilustratorki – Mai Debowicz – pochodzi z naszego miasta. W 1937 Shaie Debowicz opuścił swoją rodzinę, aby wyjechać do Argentyny. Maja jest wnuczką Shaie. Narysowała Shaie i Ankę, ciotkę, której nigdy nie poznała, gdyż wówczas pięcioletnia dziewczynka została zamordowana w Treblince. Ta wyjątkowa pamiątka znajdzie swoje miejsce w sali historycznej naszej szkoły.

Dziękujemy za wspaniałą opowieść, zapraszamy ponownie do I Liceum.

9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
18 kwietnia 2024
Katarzyna Niemirka, Julia Marchel i Aleksander Janista są mistrzami logicznego myślenia.
18 kwietnia 2024
Julia Marchel uzyskała najwyższy wynik w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.