„Depresja, moda czy świadomość?” – pod takim tytułem odbyła się debata szkolna w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją zorganizowana przez pedagoga i psychologa szkolnego przy współpracy opiekuna Samorządu Szkolnego – Izabeli Staręgi.

Chętnych do udziału w wydarzeniu było bardzo dużo, ledwie pomieściliśmy się w szkolnej świetlicy. To znak, że temat jest wśród młodych na topie. Padło wiele ważnych wypowiedzi na temat depresji. To ciężka choroba, która nieleczona może prowadzić do śmierci. Młodzież dostrzega dużą zmianę w podejściu do tematu na przestrzeni ostatnich lat jednak jest jeszcze wiele do zrobienia.

A jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie, czy to moda czy świadomość – zdania są podzielone. My nie odważyliśmy się odpowiedzieć jednoznacznie. Zawsze kierujmy się empatią i troską.

11 kwietnia 2024
Projekt Klasy I A w finale konkursu Politechniki Białostockiej "Niesamowita Maszyna".
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.
12 kwietnia 2024
Klasa IIIC reprezentowała I Liceum podczas kongresu naukowego w Drohiczynie.
11 kwietnia 2024
Małgorzata Hackemer weźmie udział w ogólnopolskiej części konkursu historycznego o przyjaźni Polski i Węgier.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności