Uczniowie I LO w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

Wartościowa i pełna emocji wizyta w Sejmie RP była udziałem uczniów, którzy w zakresie rozszerzonym uczą się  wiedzy o społeczeństwie.

Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających. Pierwszym punktem zwiedzania była makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych oraz  krótki wykład pani przewodnik na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Z galerii obserwowaliśmy potężną i majestatyczną salę plenarną. W rozmowie z panią przewodnik o funkcjonowaniu Sejmu RP, obowiązkach posłów i procesie legislacyjnym uczniowie wykazali szeroką wiedzę w tym zakresie.

Zwiedzanie zakończyliśmy w holu głównym, poświęcając uwagę dwóm tablicom pamiątkowym. Pierwsza dedykowana jest posłom II Rzeczypospolitej poległym podczas drugiej wojny światowej. Druga upamiętnia posłów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Licealiści w Sądzie Rejonowym.