Uczniowie I LO w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

Wartościowa i pełna emocji wizyta w Sejmie RP była udziałem uczniów, którzy w zakresie rozszerzonym uczą się  wiedzy o społeczeństwie.

Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających. Pierwszym punktem zwiedzania była makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych oraz  krótki wykład pani przewodnik na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Z galerii obserwowaliśmy potężną i majestatyczną salę plenarną. W rozmowie z panią przewodnik o funkcjonowaniu Sejmu RP, obowiązkach posłów i procesie legislacyjnym uczniowie wykazali szeroką wiedzę w tym zakresie.

Zwiedzanie zakończyliśmy w holu głównym, poświęcając uwagę dwóm tablicom pamiątkowym. Pierwsza dedykowana jest posłom II Rzeczypospolitej poległym podczas drugiej wojny światowej. Druga upamiętnia posłów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

11 kwietnia 2024
Projekt Klasy I A w finale konkursu Politechniki Białostockiej "Niesamowita Maszyna".
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.
12 kwietnia 2024
Klasa IIIC reprezentowała I Liceum podczas kongresu naukowego w Drohiczynie.
11 kwietnia 2024
Małgorzata Hackemer weźmie udział w ogólnopolskiej części konkursu historycznego o przyjaźni Polski i Węgier.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności