Uczniowie I Liceum – Julia Jurczak i Igor Prokopczuk znaleźli się w Finale Konkursu WAT 🙂 Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!!!

17 marca 2023 roku odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, którego organizatorem była Wojskowa Akademia Techniczna.

Dzień finałowy nasi uczniowie – Julia Jurczak i Igor Prokopczuk rozpoczęli o godzinie 9.00 w Sali Kinowej Klubu WAT.

Finał składał się z dwóch części – pierwsza część trwała 60 minut. Uczniowie zmierzyli się w niej z zadaniami otwartymi. Druga – trwała 90 minut i był to test wielokrotnego wyboru.

Dla uczestników była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Zarówno zadania otwarte, jak i te wielokrotnego wyboru wymagały nieszablonowego myślenia.

W finale Julka i Igor zmierzyli się z ponad setką innych uczniów i wiemy już, że mimo że nie zostali laureatami tego konkursu, to znaleźli się w jego czołówce.

Dla opiekunów organizatorzy również przygotowali wiele atrakcyjnych wykładów i prezentacji między innymi:

– „Geopolityka Polski – wyzwania i szanse” – dr Mirosław Marciniak,

– „Sztuczna inteligencja” – dr hab. Inż. Andrzej Najgebauer,

– „Dlaczego nie tak łatwo jest zbudować samochód hybrydowy i elektryczny” – dr inż. Filip Polak.

Mogliśmy również przekonać się, jak atrakcyjną placówką jest goszcząca nas uczelnia i ile atrakcji ma do zaoferowania swoim studentom.

W przerwie organizatorzy przygotowali przekąskę, zaś po zmaganiach konkursowych finaliści i ich opiekunowie zostali zaproszeni na obiad.

Ogłoszenie wyników i zakończenie Konkursu miało miejsce o15:00, w Sali Kinowej.

Refleksje uczniów….

Julka:

“Konkurs był wymagający, ale udało mi się rozwiązać większość zadań i jestem z tego bardzo zadowolona. Szczególnie podobały mi się pytania, które wymagały nie tylko logicznego myślenia, ale również kreatywności i spostrzegawczości. Była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz nauczenia się wielu nowych rzeczy. Na koniec chciałabym podziękować nauczycielom, którzy pomogli mi przygotować się do konkursu.”

Igor

“Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w finałowym etapie tego konkursu. Zadania nie były łatwe, lecz ciekawe. Polecam spróbować każdemu, kto jest zainteresowany matematyką.”

Matematycy I Liceum

23 kwietnia 2024
Spotkanie po latach z wychowawcą.
19 kwietnia 2024
II E dziewcząt i III A chłopców to mistrzowie gry w piłkę koszykową w I Liceum.
19 kwietnia 2024
Marcel Kurowicki został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez politechnikę w Białymstoku.