Klasa druga humanistyczna gościła pracownika naukowego Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Doktor Piotr Prachnio może poszczycić się dokonaniami w dziedzinie teorii literatury, metodologii badań literackich, teorii przekładu. Fascynacje te znalazły odzwierciedlenie w przygotowanej dla nas wypowiedzi o złożonych losach awangardowego “Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Szczególnie intersujące były dla nas informacje o różnych możliwościach interpretowania tekstu wydawałoby się już sklasyfikowanego, pokrytego patyną, skostniałego w świecie szkolnych interpretacji.

Piotr Prachnio zapytał nas o plany związane z kierunkami studiów, powody podjęcia nauki w klasie humanistycznej; co zawsze staje się inspiracją do planowania przyszłości.

W roku szkolnym 2022-2023 Piotr Prachnio był gościem obecnej klasy Trzeciej B; opowiadał o Gustawie Herlingu-Grudzińskim.

Było to czterdzieste spotkanie z serii “Sztuka dialogu”.

doktor Piotr Prachnio i humanistki z I Liceum
doktor Piotr Prachnio i humanistki z I Liceum
zdjęcie wykonane przez Karolinę Woźniak, a na nim koleżanki z klasy
autorką zdjecia jest Karolina Woźniak
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
18 kwietnia 2024
Katarzyna Niemirka, Julia Marchel i Aleksander Janista są mistrzami logicznego myślenia.
18 kwietnia 2024
Julia Marchel uzyskała najwyższy wynik w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.