Szkolny Konkurs Ortograficzny ma ponad trzydzieści lat. Czas na nowy konkurs, który – kto wie – może też wpisze się w historię szkoły…

I Szkolny Konkurs Dziennikarski polegał na napisaniu felietonu, czyli tekstu subiektywnego, lekkiego, ale też podejmującego ważny problem społeczny.

Mistrzynie felietonu z I Liceum pisały o warunkach uczenia się w polskiej szkole, o istocie oceniania, ale też o ogólnej sytuacji politycznej. Wykazały błyskotliwość, umiejętność łączenia ostrości widzenia z wyrazistością wysłowienia. Z podanych dwóch tematów wybrały jeden, do którego podeszły ze swadą, ironią – „Fantastyczna codzienność”.

Pierwsze miejsce należy do Karoliny Rowickiej. Drugie ex aeqo do Aleksandry Mlonek i Zuzanny Młynik. Reprezentują klasy: 1C, 3A, 3B.

Następny konkurs za rok. Zachęcamy do ujawnienia talentów na miarę umiejętności Karoliny, Aleksandry, Zuzanny. Podsumowanie konkursu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

14 czerwca 2026
Finaliści Konkursu - Katarzyna Niemirka, Paweł Gąsowski. Opiekunem finalistów jest Ksiądz Adrian Arkita. Pamiętamy o zaangażowaniu Siostry Zofii Błońskiej w przygotowania I LO do konkursu.
11 czerwca 2026
Katarzyna Niemirka, Karolina Rowicka - gratulacje!
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności