„Innowacyjna historia – nowoczesne technologie w służbie edukacji” to przedsięwzięcie mające źródło w decyzji Ministra Edukacji i Nauki z maja 2022 roku.

W projekcie wzięły udział 24 tysiące uczniów. Mobilne Laboratorium Przyszłości pojawiło się także w I Liceum. Nasza ocena mieści się w skali: bardzo dobrze – doskonale.

Obejrzeliśmy film o wojnie roku 1920 i film o Powstaniu Warszawskim.

Nauczyciele mieli odrębne szkolenie o różnorodnym wykorzystywaniu technologii w nauce szkolnej.

Projekt koordynowała: Elżbieta Frączek.

W dniach 4-5 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie realizowany był projekt „Innowacyjna historia-nowe technologie w służbie edukacji”.

W sali gimnastycznej zbudowana została specjalna scenografia. Przygotowano ogromne plansze przedstawiające sceny z powstania warszawskiego oraz bitwy warszawskiej, nagłośnienie, projektor, krzesła obrotowe niezbędne do doświadczenia wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie otrzymali gogle VR i wzięli udział w pokazie składającym się z projekcji dwóch filmów historycznych; „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”

Równocześnie odbyło się szkolenie dla nauczycieli  na temat możliwości wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości w procesie nauczania.

W pokazie wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Zespołu Szkół Nr1.

Elżbieta Frączek

11 kwietnia 2024
Projekt Klasy I A w finale konkursu Politechniki Białostockiej "Niesamowita Maszyna".
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.
12 kwietnia 2024
Klasa IIIC reprezentowała I Liceum podczas kongresu naukowego w Drohiczynie.
11 kwietnia 2024
Małgorzata Hackemer weźmie udział w ogólnopolskiej części konkursu historycznego o przyjaźni Polski i Węgier.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności