Primus Optimorum roku szkolnego 2022-2023 jest Julia Jurczak.

Julia Jurczak jest Stypendystką Premiera Rady Ministrów, laureatką Konkursu Matematycznego UwB, finalistką Konkursu Matematycznego WAT, finalistką Olimpiady Języka Angielskiego, finalistką ogólnopolskich konkursów logicznych, polonistycznych (ogólnopolskich i szkolnych). Także dwukrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego KUL. W dniu zakończenia roku szkolnego została kolejny raz finalistką tegoż konkursu.

Jest osobą utalentowaną, dzielącą się wiedzą, dobrym sercem (w akcjach charytatywnych). Mądrą i konsekwentną, wysportowaną. Zdyscyplinowaną w stopniu najwyższym. Jednocześnie optymistyczną, obdarzającą radością na co dzień. Julia Jurczak inspiruje nas do tego, by nie obniżać lotów i ponawiać wiarę w to, że wszystko lub bardzo wiele jest wciąż możliwe.

Gratulacje dla Julii Jurczak i Jej Rodziców oraz Wychowawczyni Urszuli Kołodziejczuk.

23 kwietnia 2024
Spotkanie po latach z wychowawcą.
19 kwietnia 2024
II E dziewcząt i III A chłopców to mistrzowie gry w piłkę koszykową w I Liceum.
19 kwietnia 2024
Marcel Kurowicki został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez politechnikę w Białymstoku.