Sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej OLIMPUS
13 listopada 2025 r. , w I Liceum Ogólnokształcącym w Sokołowie Podlaskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS, której celem było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych uczniów.
Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testem składającym się z 30 pytań wielokrotnego wyboru, obejmujących zagadnienia z zakresu informatyki, logiki i algorytmiki.
Najlepszy wynik w szkole uzyskała Julia Połosa, zdobywając 198 punktów (82,5%) i zajmując 19. miejsce w kraju. Pozostali uczestnicy również osiągnęli bardzo dobre wyniki, potwierdzając wysoki poziom przygotowania:
– Dawid Skibniewski – 188 pkt (24. miejsce)
– Gabriela Bednarczyk – 174 pkt (31. miejsce)
– Marcin Pieńkowski – 162 pkt (37. miejsce)
– Marcel Damian Kurowicki – 158 pkt (39. miejsce)
– Oskar Mazurek – 146 pkt (45. miejsce)
– Kacper Rydzewski – 136 pkt (50. miejsce)
Średni wynik szkoły w trzeciej grupie wiekowej wyniósł 166 punktów, co daje 69,17% – co jest lepszym wynikiem niż średnia województwa (67,92%) oraz niewiele gorszym niż średnia krajowa (72,92%).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych rezultatów.

