10 stycznia 2024, w seminarium diecezjalnym w Drohiczynie, odbył się diecezjalny etap XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny temat: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

Uczestnicy mieli rozwiązać zadania konkursowe w postaci pytań zamkniętych oraz otwartych. W ciągu czterdziestu pięciu minut wykazywali się wiedzą zdobytą poprzez lekturę wybranych fragmentów Pisma Świętego oraz dokumentów Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, zaczerpniętych z Soboru Watykańskiego II, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz nauczania papieży: Leona XIII, Piusa XI, Jana XXIII, Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka.

Zwycięzcy otrzymali szczególne nagrody, a pozostałe osoby dyplomy i upominki książkowe.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Licealiści w Sądzie Rejonowym.