Projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów „Opowiedz mi o moim świecie”.

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów na realizację projektu: „Opowiedz mi o moim świecie”.

Celem zadania jest promowanie postawy akceptacji i tolerancji na inne kultury, przełamanie bariery językowej oraz aktywne i świadome promowanie kultury rodzimej wśród obcokrajowców. Projekt obejmuje: proces rekrutacji, zajęcia przygotowujące do wyjazdu, mobilność zagraniczną (Grecja) oraz  promocję działań po powrocie.

W działaniach projektowych weźmie udział 20. uczniów oraz koordynatorzy.

Projekt ma na celu wszechstronny rozwój uczniów poprzez naukę zbierania i selekcjonowania informacji, tworzenie prezentacji i ich przedstawianie, nawiązywanie kontaktów i współpracę z kolegami i koleżankami z Grecji. Uczniowie będą doskonalić umiejętności interpersonalne oraz językowe. Zadaniem młodzieży będzie zebranie i opracowanie informacji o partnerach projektu z różnych dziedzin życia. Uczniowie partnerskich szkół poznają kulturę, zainteresowania kolegów z drugiego kraju. Istotą współpracy ma stać się wymiana informacji na temat nie tylko życia codziennego, ale również edukacji czy spędzania czasu wolnego. Zgodnie z tematem wiodącym: „Opowiedz mi o moim świecie”, punktem wyjścia staną się stereotypy, które dana narodowość ma na temat partnerskiego kraju, a konfrontacja młodzieży ma stopniowo zastąpić myślenie stereotypowe prawdziwą wiedzą o danej kulturze. Remedium jest dialog, analiza stanowisk w sytuacji poszanowania tożsamości i prawa do wolnej wypowiedzi. Ostatecznie w trakcie spotkań uczestników w poszczególnych krajach goście będą prezentować zebraną wiedzę na temat kraju – gospodarza.

Od 1 marca 2023r. do 17 marca 2023r. I Liceum przeprowadzi REKRUTACJĘ wśród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Potrzebna dokumentacja: regulamin, karta zgłoszenia, instrukcja wypełnienia karty zgłoszenia znajdują się poniżej.

Informacji na temat projektu udziela: Urszula Kosieradzka

25 czerwca 2024
Praktyczne porady.
10 lipca 2024
Konkurs Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Polonica na wakacjach... (do 31 sierpnia)
9 lipca 2024
Wyniki egzaminu maturalnego - opracowanie OKE.
2 lipca 2024
Women in STEM – Poland Short Essay Contest: sukces Julii Woroch i Gabrieli Zielińskiej.