11 września 2023 uczniowie klas IA i IIA spotkali się z absolwentką naszego liceum, a obecnie doktorantką Wydziału Fizyki UW, Natalia Zawadzką.

Natalia Zawadzka zajmuje się precyzyjnymi badaniami poziomów energetycznych elektronów w ciałach stałych, także w cienkich warstwach materiałów. Badania te wymagają stosowania bardzo niskich temperatur (temperatury ciekłego helu, około -270ºC i bardzo silnych pól magnetycznych – do 30Tesli (ziemskie pole magnetyczne to około 0,00004T).

Natalia Zawadzka współpracuje między innymi z uniwersytetami w Grenoble i Singapurze. Doktorantka zachęcała uczniów do systematycznej nauki, ponieważ dobre opanowanie kierunkowych przedmiotów na poziomie liceum, ułatwia start na uczelniach wyższych. Dziękujemy za spotkanie!

5 czerwca 2024
Program edukacyjny "Rozwijaj się dzięki UE".
5 czerwca 2024
Damian Pachołowski i Michał Wietoszko reprezentowali I Liceum w etapie wojewódzkim olimpiady historycznej.
4 czerwca 2024
Nadia Andrzejewska, Oliwia Borychowska, Maja Izdebska, Aleksander Janista, Zuzanna Młynik
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content