11 września 2023 uczniowie klas IA i IIA spotkali się z absolwentką naszego liceum, a obecnie doktorantką Wydziału Fizyki UW, Natalia Zawadzką.

Natalia Zawadzka zajmuje się precyzyjnymi badaniami poziomów energetycznych elektronów w ciałach stałych, także w cienkich warstwach materiałów. Badania te wymagają stosowania bardzo niskich temperatur (temperatury ciekłego helu, około -270ºC i bardzo silnych pól magnetycznych – do 30Tesli (ziemskie pole magnetyczne to około 0,00004T).

Natalia Zawadzka współpracuje między innymi z uniwersytetami w Grenoble i Singapurze. Doktorantka zachęcała uczniów do systematycznej nauki, ponieważ dobre opanowanie kierunkowych przedmiotów na poziomie liceum, ułatwia start na uczelniach wyższych. Dziękujemy za spotkanie!

25 września 2023
Opinie Klasy Pierwszej Humanistycznej zebrała Wychowawczyni Katarzyna Skibniewska...
18 września 2023
Obejrzeliśmy nowość ze świata filmu polskiego, "Raport Pileckiego".
18 września 2023
Dwie klasy matematyczno-fizyczne gościły absolwentkę I Liceum, młodą przedstawicielkę nauki z Politechniki Warszawskiej. Spotkanie przygotował fizyk Jarosław Krakowski.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content