Grupa teatralna Preteksty 11 czerwca wróciła z Nagrodą z III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Amatorskich O Jackową Kulę.

Przyznano trzy główne, równorzędne nagrody, jedna z nich – “dla zespołu, że HEJ!” została przyznana młodzieży z I Liceum.

Grupa zaprezentowała spektakl “Eventus est intra” – “Wyjście jest w środku”. Nagroda jest zwieńczeniem ciężkiej pracy zespołu.

Dziękujemy Organizatorom, pracownikom CKiS, Wolontariuszom za wsparcie i pomoc w realizacji naszego przedstawienia.

Na scenie gościnnego CKiS-u zaprezentowały się Teatry z Warszawy, Węgrowa, Ulan Majoratu, Bielska Podlaskiego, Katowic i Sokołowa Podlaskiego.

Przywołujemy postanowienia zapisane w protokole Festiwalu:

“Oto Laureaci III Festiwalu Teatrów Amatorskich „O Jackową Kulę”!

Jury w składzie: Miriam Aleksandrowicz, Anna Karbowiak, Jakub Wons po obejrzeniu 7 spektakli w ramach III Festiwalu Teatrów Amatorskich „O Jackową Kulę” postanowiło przyznać następujące nagrody:

=> Statuetkę dla najbardziej Kulaśnego aktora – Marcelowi Końsko, Jakubowi Połaskiemu, Jakubowi Kijewskiemu i Danielowi Kuczyńskiemu, za rolę w spektaklu „Wdowa z musu” Teatru Amatorskiego z Węgrowa.

=> Statuetkę dla najbardziej Kulaśnej aktorki – Annie Owerczuk i Agacie Stepaniuk za rolę w spektaklu „Jak ty nic nie rozumiesz” Teatru the M.A.S.K.

=> Statuetkę dla najbardziej Kulaśnego reżysera – Grzegorzowi Reszce za reżyserię spektaklu „Kolędnicy” Teatru KAPSL’OK.

=> Statuetkę dla zespołu, że Hej! – Grupie Teatralnej PRETEKSTY za spektakl „Eventus est intra”.

=> Statuetkę dla zespołu, że Szok! – Teatrowi KAPSL’OK, za spektakl „Kolędnicy”

=> Statuetkę dla zespołu, że Czad! – Teatrowi the M.A.S.K. za spektakl „Jak ty nic nie rozumiesz”

Gratulujemy!”

Wystąpili: Krzysztof Grabowski, Maja Gryncewicz, Maja Izdebska, Aleksandra Krakowska, Agata Kwapisz, Julia Rejman, Zofia Sosnowska, Julia Stańczuk, Natalia Trzcińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym zespołom!

Zdjęcia: archiwum CKiS oraz zdjęcia ILO

5 czerwca 2024
Program edukacyjny "Rozwijaj się dzięki UE".
5 czerwca 2024
Damian Pachołowski i Michał Wietoszko reprezentowali I Liceum w etapie wojewódzkim olimpiady historycznej.
4 czerwca 2024
Nadia Andrzejewska, Oliwia Borychowska, Maja Izdebska, Aleksander Janista, Zuzanna Młynik
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content