30 stycznia 2023 grupa osób uczestniczyła w projekcie Forum Dialogu i muzeum Polin “Razem odkrywamy żydowską kulturę i historię”.

Zwiedzaliśmy bogatą wystawę warszawskiego muzeum Polin, uczestniczyliśmy w warsztatach. Nasz cel to zdobycie wiedzy w miejscu historycznie ważnym, symbolicznym, bezpośredni kontakt z historią utrwaloną w artefaktach. Ciekawym doświadczeniem była wymiana myśli zainspirowana filmem o tożsamości.

Uczestniczki projektu to osoby z klasy 3B, 3D, 2C, 1A:

Weronika Brzózka, Zuzanna Czarnocka, Wiktoria Długołęcka, Aneta Fabisiak, Karolina Grabowska, Maja Grycewicz, Maja Izdebska, Emilia Jurczak, Wiktoria Koprowska, Kinga Łukasiewicz, Kamila Masliak, Ewa Milik, Klaudia Osipiak, Julia Pawlicka, Amelia Pogorzelska, Wiktoria Rozbicka, Kinga Rucińska, Amelia Soczyńska, Oliwia Strzała, Olga Szymczak, Marta Tomczuk, Julia Waszczuk, Hanna Winnicka, Emilia Wojewódzka, Gabriela Woźniak, Karolina Woźniak, Olga Zawistowska, Roksana Zduniak.

uczestniczki wyjazdu przed muzeum Polin
na schodach Polin (zdjęcie Marty Tomczuk)
Polin wewnątrz
wewnątrz muzeum Polin
warsztaty
podczas warsztatów
Licealiści w Sądzie Rejonowym.