18 października 2023 naszą klasę odwiedził interesujący gość, Pani Martyna Zaremba, która podzieliła się z nami swoimi przeżyciami z salezjańskich misji w Afryce. Opowiedziała nam o tamtejszym świecie, krajach poznanych przez pół roku wolontariatu i o pracy z dziećmi; początkowo w Namibii, a potem Malawi.

Pani Martyna powiedziała, jak wyjechać na misje (na długo lub krótkoterminowo), jakie wymagania trzeba spełnić. Podzieliła się przeżyciami, odczuciami. Pokazała, jak wyglądają afrykańskie msze, które są bardzo radosne. Opowiedziała o tradycjach i zwyczajach; najbardziej zdziwiły nas żywe dary ofiarowywane w kościele.

Stworzyła w naszych głowach nowy obraz Afryki, misji i wolontariatu. Może ktoś z nas zostanie wolontariuszem?

7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.
19 kwietnia 2024
Marcel Kurowicki został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez politechnikę w Białymstoku.
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.