Grupa z I Liceum obejrzała “Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta w warszawskim Teatrze Wielkim Opery i Baletu.

Przedstawienie eksponowało cechy gatunkowe dzieła Mozarta, cechy “singspiel”, wykorzystując sztukę IT w stopniu maksymalnym. Spektakl jest typowy dla reżyserki Suzanne Andrade, znanej na rynku slamerów, w świecie “stand-up comedy”.

Gwiazdą wieczoru była Sonia Wawrzecka-Detlaff, laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. Spektaklem dyrygował Piotr Staniszewski, znany chociażby z “Letniej sceny operowej” w Sopocie, Gdańskiej Opery Kameralnej. Sekcja perkusji w sensie dosłownym poderwała część widowni z teatralnych foteli; wykorzystała instrumenty rzadziej słyszane, sporadycznie wybierane przez autorów dzieł operowych.

Podziękowania dla uczennic, uczniów za atmosferę wspólnego wyjazdu, świetną prezencję, a przede wszystkim zainteresowanie sztuką.

Uczestnicy wyjazdu: Zuzanna Adamczyk, Katarzyna Bielecka, Julia Czapska, Julia Fiuczek, Kornelia Góral, Łukasz Kazimierczuk, Emilia Łasek, Kacper Piekarski, Michał Sadłowski, Natalia Sarna, Olga Wyszomirska, Szymon Zubow oraz Zuzanna Trandziuk, Joanna Trandziuk, Dorota Bartnik, Anna Kuryłek, a także niezawodni absolwenci I Liceum Dominika Kraska i Emil Adamczuk.

Była to czterdziesta piąta wizyta w teatrze, w ramach szkolnej akcji “Akustyka teatru”, zapoczątkowanej przed laty zimowym spektaklem “Król Lear” Williama Shakespeare’a (który odszukał w świecie teatralnych propozycji matematyk Jan Niemirka).

wielbiciele muzyki Mozarta
26 marca 2024
"Złóżcie troski żałujący. Otrzyjcie łzy roniący. Ustąpcie wszelkie żałości" (wiek XVII)
27 marca 2024
Uczniowie klasy matematyczno-fizycznej biorą udział w projekcie Politechniki Białostockiej: Michał Matwiejczuk, Bartosz Ławecki, Hubert Wróblewski. Zagłosuj na projekt z IA!
27 marca 2024
10 kwietnia zapraszamy Uczennice, Uczniów Klas Ósmych do Pokojów Zagadek. 17 kwietnia zapraszamy ponownie na Popołudnie na Sadowej!
26 marca 2024
Zgłoszenia Absolwentów do 30 marca 2024.