Od 28 do 30 listopada 2023 odbyła się wycieczka klas pierwszych do Wrocławia i Pragi.

Pierwszą atrakcją we Wrocławiu było Afrykarium, w którym można zobaczyć największe oceanarium w Polsce oraz podziwiać piękno afrykańskich ryb. Drugą atrakcją było zwiedzanie miasta. Dzięki przewodnikowi, uczniowie mogli zobaczyć Jarmark Bożonarodzeniowy, poznać zabytki i słynne wrocławskie krasnale. Ostatnią atrakcją tego dnia był peintball laserowy, podczas którego można było doznać wiele emocji i poznać smak rywalizacji. Dzień zakończył się zasłużonym odpoczynkiem w pięknym hotelu w Dusznikach-Zdroju.

Środa rozpoczęła się od śniadania i przejazdu do czeskiej stolicy Pragi, gdzie pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z atrakcjami najważniejszego miasta naszych południowych sąsiadów. Wśród zwiedzanych obiektów znalazły się: Zamek Praski, most Karola, klasztor Strahowski, teatr Czeskich Stanów, Uniwersytet Karola, rynek Starego Miasta. Największe zainteresowanie wzbudził plac Wacława tętniący życiem kulturalnym, towarzyskim i handlowym.

Po tak wyczerpującym dniu wycieczkowicze udali się na zasłużony odpoczynek. Ostatnim punktem programu było Skalne Miasto w Adršpach. Skały Adrszpasko-Teplickie zachwyciły licealistów swoimi pięknymi kształtami i dzikim charakterem, jedynym w środkowej Europie. Oczy cieszyły liczne skalne wieżyczki, kamienne ściany i oszałamiająca przyroda. Po spacerze wśród wyjątkowych, ośnieżonych gór, przyszedł czas na powrót do Sokołowa. W czasie kilkugodzinnej podróży zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze, mieli jeszcze chwilę dla siebie, co pozwoliło na lepsze poznanie i integrację grupy.

To były intensywne i wyczerpujące dni, ale wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że było warto.
Niestety, to co dobre, szybko się kończy.

7 maja 2024
Julia Marchel będzie reprezentować I Liceum w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego.
19 kwietnia 2024
Marcel Kurowicki został laureatem konkursu matematycznego organizowanego przez politechnikę w Białymstoku.
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.