Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej. Jesienią 2022 roku uczniowie I Liceum brali udział w zajęciach laboratoryjnych na uczelni pięciokrotnie! Inicjatorem współpracy jest Jarosław Krakowski, nauczyciel fizyki.

Tym razem 10. stycznia gościliśmy w naszej szkole pracownika naukowego tego wydziału: dr Artura Sobczyka. Pan Artur poprowadził zajęcia z robotyki oparte na platformie Arduino. Uczniowie mieli możliwość konstruowanie obwodów sterujących oświetleniem. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim (37 uczniów). W warsztatach brali również udział uczniowie z klasy 2B.

zdjęcia wykonał Walenty Walenciej, nauczyciel matematyki w ILO

11 kwietnia 2024
Projekt Klasy I A w finale konkursu Politechniki Białostockiej "Niesamowita Maszyna".
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.
12 kwietnia 2024
Klasa IIIC reprezentowała I Liceum podczas kongresu naukowego w Drohiczynie.
11 kwietnia 2024
Małgorzata Hackemer weźmie udział w ogólnopolskiej części konkursu historycznego o przyjaźni Polski i Węgier.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content