1 października 2015 roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Wydziałem Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Umowę podpisała Monika Ługowska. Obecnie współpracę koordynują Judyta Dworas Kulik (KUL) i Anna Kuryłek.

W ramach współpracy odbyły się na terenie Liceum: wykłady, zajęcia warsztatowe, prezentacje multimedialne, webinary, wykłady on-line prowadzone przez wykładowców KUL-u. Część uczniów klas humanistycznych uczestniczyła w zajęciach na uniwersytecie, co pozwoliło na pogłębienie wiedzy, przybliżenie przyszłym studentom charakteru i specyfiki zajęć na wyższej uczelni.

Gościem I Liceum w roku 2022 był Artur Lis.

6 lutego 2023 Klasa Druga Humanistyczna i reprezentantki Klasy Trzeciej Humanistycznej wzięły udział w dwóch zajęciach typu warsztatowego z wykładowcami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Były to zajęcia dedykowane naszej grupie oraz liceom lubelskim.

Klasa Druga Humanistyczna wybrała zajęcia pod tytułem “Manipulacyjne konteksty wizualności” oraz “Efektywna komunikacja, czyli o mówieniu, sluchaniu, a nawet plotkowaniu”.

Nasi wykladowcy pracują na co dzień na Wydziale Nauk Społecznych. Wiele osób z klas humanistycznych bierze pod uwagę studiowanie psychologii oraz pedagogiki specjalnej.

Aktualności: KUL
11 lutego 2024
Spotkanie humanistów z dr. Karolem Adamczewskim z Katedry Prawa Rzymskiego lubelskiego uniwersytetu.
15 czerwca 2023
Julia Jurczak - miejsce szóste w finale. Julia Marchel - wyróżnienie.
Aktualności: współpraca z KUL
15 czerwca 2023
Julia Jurczak - miejsce szóste w finale. Julia Marchel - wyróżnienie.
28 kwietnia 2023
Julia Jurczak po raz trzeci finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Zadań Logicznych. Finalistką jest także Julia Marchel.
6 marca 2023
Humaniści z I Liceum uczestniczyli w zajęciach uniwersyteckich, w ramach współpracy szkoły z uczelnią lubelską.