I Liceum współpracuje z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. List intencyjny podpisał z naszą szkołą Dziekan Wydziału prof. dr hab. Anatol Odzijewicz w 2015 roku. Uczniowie naszej placówki uczestniczą w wielu działaniach edukacyjnych, konkursach oraz korzystają z możliwości pracy ze studentami w ramach nowatorskich i aktywizujących form.

zdjęcia wykonał Walenty Walenciej, nauczyciel I Liceum

mistrzyni matematyki

I Liceum wzięło udział w konkursie “Na wakacjach spotkałem matematykę”, zorganizowanym przez Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce ex aequo zajęła Julia Jurczak, za pracę pod tytułem “Spirala Fibonacciego w nasionach słonecznika” i “Spirala Fibonacciego na plaży”.

Razem z nią na podium stanął uczeń liceum w Gołdapi za pracę “Współczesna figura”.

Aktualności: Współpraca
28 stycznia 2023
Klasa druga humanistyczna gościła pracownika naukowego Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
12 stycznia 2023
Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej. Jesienią 2022 roku uczniowie I Liceum brali udział w zajęciach laboratoryjnych na uczelni pięciokrotnie! [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content