I Liceum współpracuje z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. List intencyjny podpisał z naszą szkołą Dziekan Wydziału prof. dr hab. Anatol Odzijewicz w 2015 roku. Uczniowie naszej placówki uczestniczą w wielu działaniach edukacyjnych, konkursach oraz korzystają z możliwości pracy ze studentami w ramach nowatorskich i aktywizujących form.

zdjęcia wykonał Walenty Walenciej, nauczyciel I Liceum

mistrzyni matematyki

I Liceum wzięło udział w konkursie “Na wakacjach spotkałem matematykę”, zorganizowanym przez Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce ex aequo zajęła Julia Jurczak, za pracę pod tytułem “Spirala Fibonacciego w nasionach słonecznika” i “Spirala Fibonacciego na plaży”.

Razem z nią na podium stanął uczeń liceum w Gołdapi za pracę “Współczesna figura”.

Aktualności: współpraca z UwB
28 listopada 2023
Współpraca I Liceum z pracownikami naukowymi Uniwersytetu w Białymstoku.
2 listopada 2023
Wycieczka klas maturalnych na Podlasie.
22 marca 2023
Julia Jurczak odniosła sukces podczas matematycznego konkursu Uniwersytetu w Białymstoku. Zajęła pierwsze miejsce.