W dniach 25-30 września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej -Curie wzięli udział w wymianie uczniowskiej z niemiecką szkołą partnerską KGS Neustadt am Rübenberge. Projekt koordynuje pani Monika Jeżowska.

Był to czas pełen integracji i zabaw na świeżym, mazurskim powietrzu. Był też oczywiście czas na edukację, zdobycie wiedzy, rozmowy w języku angielskim i niemieckim. Nasi goście mieli okazję zwiedzić Giżycko, Wilczy Szaniec,  Starówkę Warszawską oraz wziąć udział w lekcji muzealnej w Muzeum Żydów Polskich Polin. Zapoznaliśmy naszych gości z ciekawostkami dotyczącymi polskiej stolicy –  oprowadzając ich po niej oraz z historią naszego kraju poprzez odwiedzenie Wilczego Szańca i Muzeum Żydowskiego.

W ciągu ostatnich dwóch dni polscy uczniowie przyjęli swoich partnerów z Niemczech do własnych domów, gdzie ugościli ich, zadbali o ciepłą atmosferę. Nawiązano w ten sposób głębsze więzi, narodziły się wspaniałe przyjaźnie.

Niemieccy uczniowie odwiedzili również naszą szkołę, brali udział w lekcjach oraz akademii szkolnej. Na pożegnanie młodzież spędziła przedostatni dzień razem we własnym towarzystwie, na przykład świetnie bawiąc się podczas gry w kręgle. To był cudowny czas, spędzony we wspaniałym gronie. Cieszymy się, że w przyszłym roku kalendarzowym ponownie spotkamy się z naszymi partnerami wymiany, tym razem będzie to wyjazd do Niemiec.

5 czerwca 2024
Program edukacyjny "Rozwijaj się dzięki UE".
5 czerwca 2024
Damian Pachołowski i Michał Wietoszko reprezentowali I Liceum w etapie wojewódzkim olimpiady historycznej.
4 czerwca 2024
Nadia Andrzejewska, Oliwia Borychowska, Maja Izdebska, Aleksander Janista, Zuzanna Młynik
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności
Skip to content