W sposób szczególny społeczność szkolna jest dumna z osiągnięć osób, które zdobyły laury w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich:

MARCEL KUROWICKI otrzymał tytuł laureata w XVI Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Politechniki Białostockiej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego; tym samym uzyskał indeks na dowolnie wybrany kierunek Wydziału Informatyki.

Z indeksów tejże uczelni cieszą się również uczniowie klasy: BARTOSZ ŁAWECKI, MICHAŁ MATWIEJCZUK, HUBERT WRÓBLEWSKI, którzy zajęli I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Politechniki Białostockiej „Niesamowita maszyna”.

ALEKSANDRA DĘBSKA otrzymała tytuł finalisty Olimpiady Teologii Katolickiej, co także zapewnia jej indeks na wiele uczelni.

JULIA MARCHEL – laureatka XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego organizowanego przez Wydział Filozofii KUL.

GABRIELA ZIELIŃSKA i JULIA WOROCH znalazły się w pierwszej, finałowej trójce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Women in STEM”.

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR wyróżnienia zdobyli: KATARZYNA NIEMIRKA, BARTOSZ MALESZEWSKI, MARCIN PIEŃKOWSKI, ADRIAN REQICA.

Jesteśmy dumni także z tego powodu, że puchar w XXXI Turnieju Wiedzy o Sokołowie i Powiecie trafił do naszego Liceum. Imponująca wiedza FILIPA BURZYŃSKIEGO i PAWŁA GĄSOWSKIEGO zapewniła naszej szkole zajęcie pierwszego miejsca.

Mistrzynią Ortografii w XXXII Szkolnym Konkursie Ortograficznym została Julia Marchel.

Jest jeszcze wiele konkursów i wiele sukcesów tutaj niewymienionych (choć opisanych w “Aktualnościach’). Każdy ich uczestnik jest chlubą Liceum. Każdy udział jest na wagę złota. Każda chęć zakończona udziałem w zmaganiach jest nie do przecenienia.

30 sierpnia 2024
I Liceum przystępuje do realizacji nowego projektu. Całość koordynuje fizyk Jarosław Krakowski.
6 września 2024
Pozdrawiamy Absolwentów.
6 września 2024
Konkurs dla osób śpiewających i/lub piszących piosenki.
5 września 2024
Zachęcamy do udziału w ogólnopolskich konkursach polonistycznych.