13. 02. 2023 roku uczniowie I Liceum z czwartej klasy o profilu biologiczno-chemicznym: Julia Czarnocka, Olga Janista, Julia Niemirka, Gabriela Oleszczuk i Wojciech Toporowski wzięli udział w głównym etapie Podlaskiej Olimpiady Chemicznej; edycja 2022/2023.

Została zorganizowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. Patronuje jej Marszałek Województwa Podlaskiego, Jego Magnificencja Rektor UwB prof. dr hab. Robert W. Ciborowski oraz Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Olimpiada była skierowana do młodzieży szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Do etapu głównego zakwalifikowało się 33. uczniów z różnych liceów: z Kolna, Olsztyna, Białegostoku, Augustowa, Łomży, Grajewa, Ełku, Zambrowa, Hajnówki, Ciechanowca, Warszawy, Rzeszowa i z I LO w Sokołowie Podlaskim.
Uczniowie I Liceum zaprezentowali swoją wiedzę chemiczną. Udział w konkursie stworzył możliwości konfrontacji ich umiejętności z innymi uczniami.
Czekamy na wyniki tego etapu.
Gratuluję uczniom I Liceum, że znaleźli się wśród młodzieży interesującej się chemią.
Życzymy dalszych sukcesów.

11 kwietnia 2024
Projekt Klasy I A w finale konkursu Politechniki Białostockiej "Niesamowita Maszyna".
9 kwietnia 2024
Aleksandra Dębska została finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej. Sukces uczennicy, a także - po raz kolejny - Siostry Zofii Błońskiej.
13 kwietnia 2024
13 kwietnia - rocznica zbrodni katyńskiej.
12 kwietnia 2024
Klasa IIIC reprezentowała I Liceum podczas kongresu naukowego w Drohiczynie.
11 kwietnia 2024
Małgorzata Hackemer weźmie udział w ogólnopolskiej części konkursu historycznego o przyjaźni Polski i Węgier.
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2022 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim   Polityka prywatności